Fit Plus jednoručná činka nakladacia 20 kg

 
Zväčšiť
 
Fit Plus činka nakladacia 20 kg. Cvičenie s činkami je jedným zo základných spôsobov posilnenia tela, telesnej stavby a štruktúry svalstva.
Dostupnosť Odoslanie 3-7 dní
Cena €43,33 bez DPH
€52
Kód tovaru 129448
Značka Fit Plus
Kategória Fitness
Záruka 24 mesiacov
 

Možnosť doloženia ďalšieho závažia. Priemer osky 25mm, ktorý je momentálnym celosvetovým štandardom pre jednoručné činky.


Presný popis: 20kg kovová čierna nakladacia činka FIT PLUS je najpredávanejšou jednoručnou nakladacou činkou. Rukoväť je rovná, kovová s drsným povrchom aby pevne sedela v úchope ruky.


Cvičenie s činkami je jedným zo základných spôsobov posilnenia tela, telesnej stavby a štruktúry svalstva.


Na začiatok odporúčame prejsť testom prevedenia všetkých cvikov s ľahkými jednoručkami, so zameraním na presnosť pohybu, na vyvarovanie sa chýb, ktoré sa môžu počas cvičenia s jednoručkami vyskytnúť.


Činka sa skladá z:

  • osky s uzávermi
  • 2 x kotúč 0,5 kg
  • 2 x kotúč 1,25 kg
  • 2 x kotúč 2,5 kg
  • 2 x kotúč 5 kg

Keď zvažujete kúpu jednoručných činiek, ďalšou prvoradou potrebou k činkám by mala byť lavička, pevný oporný, teda ochranný bod, ktorý zabezpečuje počas cvičenia stabilitu.


Iným pomenovaním pre činky, na ktorý narazíte, sú "voľné váhy", kam spadajú aj kotúče. Nakladacie činky majú výhodu, že k aktuálnej hmotnosti môžete dokladať dokúpené ďalšie kotúče, pretože ako budete silnieť, budete potrebovať aj väčšiu záťaž na cvičenie.


Jednoručky sú druhou etapou po osvojení si cvičenia s veľkou činkou, ktorá je vo viacerých ohľadoch bezpečnejšia, tam rovnako platí, že začiatočníci musia prejsť tréningom možných cvikov a až po správnom prevedení sa môže záťaž zvyšovať.


Jedinou nevýhodou nakladacích jednoručiek oproti pevným je vytŕčajúca oska, na ktorú treba dávať pozor počas cvikov, aby sa ňou športovec nepoškrabal, neroztrhol oblečenie a podobne. Hlavne počas upažovaní v úklonoch, predklonoch, bicepsových zdvihoch . Výhod je však ďaleko viac.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.