Handy Cure

 
Zväčšiť
 
 • 1 z 3

Medical Quant Handy Cure je zariadenie nízkoúrovňovej laser terapie, ktoré kombinuje nízku úroveň laserového žiarenia, infračerveného žiarenia, viditeľné červené svetlo a statické magnetické pole, ktoré spoločne poskytujú synergické...

Dostupnosť Odoslanie 3-7 dní
Cena €204,17 bez DPH
€245
Kód tovaru 127884
Značka Medical Quant
Kategória Iné
Záruka 24 mesiacov
 

Medical Quant Handy Cure

 • Urýchľuje zotavenie zapáleného tkaniva
 • Zlepšuje mikro-cirkuláciu
 • Obnovenie buniek

Handy Cure je zariadenie nízkoúrovňovej laser terapie, ktoré kombinuje nízku úroveň pulzného laserového žiarenia, pulzného infračerveného žiarenia, viditeľné červené svetlo a statické magnetické pole. Tieto žiarenia spoločne poskytujú synergické terapeutické účinky. Bolo preukázané, že spojením štyroch žiarení v jednom zariadení je dosiahnutie rýchlych a účinných klinických účinkov v relatívne krátkom čase.

Handy Cure je zvlášť účinný v situáciách, keď dochádza k zápalu bunkového tkaniva. Zápal bunkového tkaniva je spôsobený zníženou mikrocirkuláciou. Zníženie množstva dodávky živín do buniek vedie k ischemickému poškodeniu. Znížením ischemického obdobia skracuje Handy-Cure trvanie choroby a znižuje sprievodné bolesti.
Handy-Cure urýchľuje zotavenie a uľavuje pri použití samostatne alebo spoločne s ďalšími zdravotníckymi liečebnými prostriedkami. Čo znižuje potrebu analgetík a protizápalových liekov.

Laserová terapia

Laserová terapia bola celosvetovo využívaná, aby poskytla zrýchlenú úľavu od bolesti a hojenia. Viac ako 20 rokov lekári vedia, že laserová terapia lieči rad problémov:
- Akútna a chronická bolesť
- Artritída
- Bolesť chrbta
- Burzitída
- Karpálny tunel
- Fibromyalgia
- Výrony
- Natiahnutý sval
- Poranenie mäkkých tkanív
- Zápaly šliach
- Tenisový lakeť

Výhody použitia -výhody laserovej terapie
- Netoxická
- Prakticky žiadne kontraindikácie
- Neinvazívna
- Ľahko aplikovateľná
- Žiadne vedľajšie účinky alebo bolesť
- Veľmi bezpečná
- Nákladovo efektívna pre lekárov a pacienta
- Vysoko efektívne pre pacienta (viac ako 90% účinnosť)
- Vynikajúca alternatíva pre: Analgetika, protizápalové látky a ďalšie lieky i ostatné spôsoby
- Redukuje potrebu operácie

Liečebné biologické účinky

Rýchla obnova a vzrast buniek - Laserové svetlo zrýchľuje bunečnú reprodukciu a rast.

Rýchlejšie hojenie rán - Laserové svetlo stimuluje rozvoj fibroblastov (základne bunky väzivového tkaniva) a urýchľuje syntézu kolagénu v poškodenom tkanive.

Zvyšuje metabolickú aktivitu - Vyššie výkony špecifických enzýmov, viac kyslíka a častí potravín pre krvné bunky a vďaka tomu väčšia produkcia základných zdrojov potravín pre bunky.

Redukuje tvorbu vláknitého tkaniva - Laserové svetlo redukuje tvorbu jaziev z porezaní, škrabancov, spálenín alebo jaziev po operácii.

Protizápalové činnosti - Laserové svetlo redukuje opuchy spôsobené modrinami alebo zápalom kĺbov a tým prinášajú pohyblivosť kĺbov.

Zvýšená cievna aktivita - Laserové svetlo spôsobuje dočasnú vazodilátaciu (rozšírenie ciev) zvýšením prítoku krvi do poškodenej oblasti.

Stimuluje nervovú funkciu, pomalé hojenie nervových funkcií v poškodenom tkanive môže spôsobiť "mŕtve" končatiny alebo znecitlivené oblasti. - Laserové svetlo zrýchľuje proces prepájania nervov buniek a napomáha tak k oživeniu znecitlivených oblastí.

Čo odlišuje technológie firmy Medical Quant?

Ide o pokročilú technológiu ktorá ako prvá svojho druhu kombinuje celú škálu terapeutického svetelného spektra (Terapeutické svetelné okno) do jedinej technológie.
Žiarenie Handy Cure synergicky pracuje spoločne pre optimálnu biologickú reakciu na bunkovej úrovni. Unikátna kombinácia týchto žiarení vytvára perfektné prostredie pre optimálnu úľavu od bolesti a zrýchlene hojenie.
Handy Cure Technology™ umožňuje bezpečne dodávať liečivú silu fotónov presne tam, kde najlepšie môžu ovplyvniť potreby pre liečbu.
Handy Cure Technology™ je výnimočná a nenájdete ju v iných laserových zariadeniach.

Handy Cure Technology™ vyniká tam, kde väčšina laserových zariadení zostáva.
Handy Cure pulzné lasery dodávajú vyšší špičkový výkon pri zachovaní najvyššieho stupňa bezpečnosti.

Laserové zariadenia sú efektívnejšie v poskytovaní fotónov do hlbokého tkaniva v porovnaní s ostatnými triedami kontinuálnych a modulovaných laserov.
Na rozdiel od triedy IV kontinuálnych laserov Handy Cure eliminuje riziko tepelného poškodenia tkaniva.
Handy Cure obsahuje tri programy používania, koré sú prednastavené pre rôzne podmienky. Je účinný predovšetkým v situáciách, keď dochádza k zápalu bunkového tkaniva. Zápal bunkového tkaniva je spôsobený zníženou mikrocirkuláciou, ktorá mení množstvo krvného zásobenia buniek, čo vedie k ischemickému poškodeniu. Skrátením doby ischemického stavu Handy Cure obmedzí dobu choroby a zároveň aj sprievodné bolesti.

LLLT (Terapeutický laser) a ďalšie metódy používané v produktoch Medical Quant

Firma Medical Quant využíva nasledujúce najefektívnejšie metódy žiarenia s liečebnými účinkami, ktoré boli vybrané vďaka silným vedeckým dôkazom a dlhodobým štúdiám podporujúcim ich použitie a výhody:
- pulzný nízkoúrovňový laser
- skupina infračerveného laserového žiarenia
- viditeľné červené svetlo
- statické magnetické pole

LLLT spočíva v použití "nízkej energie“ alebo "nízkej úrovne" lasera na tkanivo s cieľom stimulovať bunkové procesy a zvýšiť biochemické reakcie. Nízkoúrovňové lasery sú bezpečné, netoxické a neinvazívne.
Laser je sústredené svetlo s rôznymi vlnovými dĺžkami. Existuje veľa rôznych typov zdravotníckych laserov. Dve hlavné skupiny sú:
Vysoko výkonné (tepelné) lasery sa používajú v mnohých chirurgických postupoch
k rezaniu, zrážaniu a odparovaniu tkaniva. Tieto lasery sú často nazývané chirurgické lasery, pretože sa používajú v chirurgii miesto skalpela.
Nízkoúrovňové (terapeutické) lasery môžu byť použité pre stimuláciu bunečnej funkcie. Ich biologický účinok nie je termálny, ako je tomu v prípade chirurgických laserov. Terapeutický laser je obvykle definovaný ako laser s použitím energetických hustôt pod hranicou, keď dochádza k nevratným zmenám v bunkách.
Zatiaľ čo tepelné lasery generujú teplo a sú obvykle používané v chirurgii, terapeutické sú bezpečné, a majú pozitívny vplyv na telesné tkanivo. Počas viac ako 30dsať rokov výskumu a klinickej praxe neboli zverejnené žiadne nežiaduce účinky ako dôsledok LLLT.

Nízkoúrovňové laserové žiarenie
Lasery s nízkou intenzitou ani negenerujú teplo, ani nespôsobujú popáleniny a používajú iba svetlo, čo z nich robí rýchle, bezpečné a presné liečiace opatrenie bez rizika alebo doznievajúcich účinkov a nie je potrebný invazívny zákrok (operácia), anestetika alebo lieky. Laser môže posilniť poškodené bunky. Pomocou fotochemických procesov laserové svetlo vloží bio-fotóny do poškodených buniek. Bunky začnú vyrábať energiu (ATP, adenosin trifosfát , ukladajú a prenášajú chemickú energiu vo vnútri buniek), ktorá zlepšuje ich funkciu, pomáha ich delenie, posilňuje imunitný systém a spôsobuje vylučovanie rôznych hormónov. Tkanivo sa hojí a bolesť zmizne. Pokiaľ poškodené bunky uhynuli, bio-fotóny pomáhajú delenie susedných buniek, vytváranie nových tkanív a tým dosiahnutie hojenia. Quantum terapia používa nízku energiu, tj. bezpečné elektromagnetické žiarenie, ktoré má blahodarne účinky na bunky a medzibunkové procesy.

Pulzné infračervené laserové žiarenie
Pulzné infračervené laserové žiarenie preniká tkanivom až 13 cm hlboko a má silné stimulačné účinky na krvný obeh, rovnako ako na membranózny a intracelulárny metabolizmus. To aktivuje imunokompetentné systémy a zlepšuje neurohormorálnu a hormonálnu reguláciu metabolizmu.

Preukázané klinické výhody:

 • Aktivuje syntézu bielkovín (RNA, DNA)
 • Podnecuje syntézu enzýmov
 • Aktivuje ATP syntézu
 • Zlepšuje krvný obeh
 • Podporuje regeneráciu tkanív
 • Zvyšuje syntézu kolagénu
 • Protizápalové
 • Proti edematický efekt
 • Analgetický efekt
 • Znižuje hladinu cholesterolu
 • Podnecuje špecifickú a nešpecifickú imunitu
 • Silný antioxidačný účinok
 • Zvyšuje normalizáciu a aktiváciu syntézy prostaglandínov
 • Znižuje mieru peroxidácie (oxidačné poškodenie) lipidov

Kontinuálne nekoherentné infračervené žiarenie
Kontinuálne nekoherentné infračervené žiarenie preniká do plytšej hĺbky tkanív a cez širšie spektrum než pulzné infračervené laserové žiarenie. Infračervené žiarenie má silné posilňujúce účinky na centrálny a vegetatívny nervový systém.

Preukázané klinické výhody:

 • Predchádza a lieči celulitídu
 • Ohrieva povrchové tkanivové hladiny
 • Ovplyvňuje receptory v koži a zvyšuje prah bolesti
 • Aktivuje mikrocirkuláciu
 • Zlepšuje epitel a regeneráciu pokožky
 • Posilňuje a prehlbuje prienik laserového žiarenia do tkanív

Pulzné červené svetlo
Pulzné červené svetlo je spájané s blahodarnými protizápalovými účinkami (najmä v spojivovom tkanive). Výsledky dlhodobých vedeckých štúdii ukazujú, že pulzné červené svetlo zlepšuje psychoemocionálne napätie a to aj napriek skutočnosti, že preniká do hĺbky tkaniva menej než iné spôsoby.
Okrem toho má červené svetlo lokálne zahrievacie a psychoterapeutické účinky.

Preukázané klinické výhody:

 • Analgetický efekt
 • Predchádza a lieči celulitídu
 • Zlepšuje mikrocirkuláciu
 • Antiedematický efekt
 • Terapeutické účinky na miestach s spojivovým tkanivom

Statické magnetické pole
Statické magnetické polia poskytujú energiu pre sprostredkovanú ochranu organizmu pred škodlivými dopadmi životného prostredia, vrátane klimatických faktorov a elektromagnetických polí. Magnetické pole tiež drží ionizované molekuly v tkanivách v oddelenom stave, čím sa zlepší energetický potenciál na molekulárnej a bunkovej úrovni.

Preukázané klinické výhody:
úľava od bolesti
zlepšuje potenciálnu bunkovú regeneráciu
zlepšuje mikrocirkuláciu
antiedematický efekt
zlepšuje výživu tkaniív

Technická špecifikácia
Priemerný výkon: Celkové žiarenie: 60-90 mW; Laserové žiarenie: 0,4-1,4 mW; Infračervené žiarenie: 30-90 mW; Červené LED žiarenie: 2-10 mW
Permanentná magnetická indukcia: 25-45 mT
Vlnová dĺžka: Laserové žiarenie: 905 nm; Infračervené žiarenie:875 nm; Červené žiarenie: 635 nm
Výkon lasera: 25W
Maximálny pulzný výkon lasera: 25W
Zariadenie: triedy II Aplikovaná časť typu B ;Laser triedy IM (IEC 60825-1)
Hodnoty napájanie: 13.5 Vdc; max. 0.7A
Prevádzkové prostredie: od 10oC do 40oC (50oF do 104oF) 700-1060hPa
Skladovacie prostredie: -20oC to 50oC (-4oF to 122oF) 700-1060hPa
Vlhkosť: 15-95% (nekondenzujúca)

Špecifikácie môže výrobca zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia

Pred použitím produktu Handy Cure dbajte prosím na tieto upozornenia:
* Nepoužívajte na oči.
* Používajte ochranné okuliare pri liečbe na tvári alebo v blízkosti očí.
* Nepoužívajte Handy Cure v blízkosti kardiostimulátora.
* Tehotné ženy by nemaly používať Handy Cure v okolí maternice.
* Nepoužívajte u detí do 3 rokov bez lekárskeho predpisu.
* Deti do 18 rokov by mali byť liečené pod dohľadom dospelej osoby.
* Podrobnejší údaje prr používání Handy Cure nájdete v manuáli.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.