FLOWIN SPORT biely

FLOWIN® je produkt, ktorý dokáže nahradiť tradičný tréning v posilňovni so závažím a aerobik vo fitness centrách sa dá naplno cvičiť bez doskokov a zaťaženia kĺbov. Tréning je natoľko intenzívny, že kilogramy idú dole aj bez potreby...
Dostupnosť Vypredané
Možnosti doručenia
Kód: 125480
€175 €145,83 bez DPH
FLOWIN SPORT biely

FLOWIN SPORT

FLOWIN® je moderný švédsky produkt a koncept cvičenia a posilňovania, ktorý sa vyvíja od roku 2003. Experti dosiahli neuveriteľný výsledok, ktorý je úspechom interdisciplinárneho úsilia renomovaných odborníkov. FLOWIN® je produkt, ktorý dokáže nahradiť tradičný tréning v posilňovni so závažím a aerobik vo fitness centrách sa dá naplno cvičiť bez doskokov a zaťaženia kĺbov. Tréning je natoľko intenzívny, že kilogramy idú dole aj bez toho aby človek musel behať, alebo skákať. FLOWIN® sa cielene využíva aj v rehabilitácii, športových tréningoch či najrôznejších pohybových aktivitách. Okamžite po uvedení na trh v roku 2007 vo Švédsku si táto fascinujúca pomôcka získala laikov i odborníkov a odvtedy sa tento system rozširuje po celom svete.

FLOWIN® využíva tzv. frikciu - pohyb medzi hladkým a poddajným povrchom. Ak musia svaly v pohybe na tomto rozhraní vykonávať či brzdiť pohyb, vzniká mimoriadne intenzívna svalová práca. Tento fyzikálny jav nebol ešte nikdy predtým v body buildingu a fitness použitý. Expertom trvalo veľmi dlho, kým stanovili optimálne frikčné koeficienty hladkej platne a poddajných podložiek. Ohromujúci efekt cvičenia je dosiahnutý práve patentovanou technológiou Friction Training™, ktorá je celkom odlišná od bežného nekontrolovaného kĺzania, či šmýkania. Produkt je jednoduchý, zrozumiteľný a prenosný – podložka sa dá zrolovať do špeciálneho púzdra, alebo zasunúť pod posteľ. Optimálna tréningová pomôcka pre skupiny i jednotlivcov – využíva sa iba vlastná energia a váha segmentov tela. S týmto jednoduchým zariadením sa dá realizovať viac ako 300 rôznych cvikov, a priložené DVD umožňuje okamžite začať.

FLOWIN® aktivuje v každom cviku niekoľko svalových skupín. Výsledkom je lepšia stabilita, pevnosť, pružnosť a rýchlosť. Cvičí sa v stoji, v kľaku, v polohách na chrbte, na bruchu alebo na boku. Body opory zabezpečujú špeciálne mäkké podložky pre nohy a ruky, prípadne lakte a kolená. Kombinácia záťaže ( stupeň frikcie, kontaktné body, počet týchto bodov a vzdialenosť medzi nimi ) a pohybu ( počet opakovaní v jednej sérii, počet sérii, rýchlosť a statické zaťaženie ) dokáže vygenerovať pre každého maximálne svalové úsilie bez ohľadu na vek.

FLOWIN® sa pre inštruktorov fitness stane nekonečnou inšpiráciou pre pohybové dynamické choreografie a bodywork. Kondiční a športoví tréneri nájdu nový zdroj cvikov pre funkčný či kruhový tréning s využitím hlbokých svalov centrálneho pletenca. FLOWIN® s využitím frikčného pohybu vedie k získaniu svalovej sily bez nutnosti používať činky. Cvičenia sa dajú navrhnúť vo všetkých 3 rovinách s využitím špirál i diagonal. Rovnako efektívne sa dajú realizovať i strečingové cvičenia

FLOWIN® je mimoriadne výhodný pre kontrolované rehabilitačné cvičenia, nakoľko využíva zatvorené cviky. Fyzioterapeut dokáže implementovať cviky v stabilizačnom tréningu, alebo v programoch s cieľom získania rozsahu pohybu, dynamiky a svalovej sily. Vzhľadom na kontrolovaný pohyb je cvičenie vhodné aj pre jedincov, ktorí majú problémy s osteoartrózou. Kontrola frikcie je presná a rozsah pohybu neprekročí úroveň momentálnej svalovej sily.
FLOWIN® úspešne preniká do oblasti golfu, kde má každý hráč šancu realizovať svoj vlastný komplexný tréning – či už ako rozcvičku, zlepšenie techniky úderov alebo získanie svalovej sily. Projekt je zastrešovaný švédskou golfovou asociáciou.
FLOWIN® v oblasti pohybových a športových aktivít detí a mládeže tvorí samostatnú sféru. Cvičenia zlepšia držanie tela a preventívne pôsobia proti poraneniam kĺbov a svalov.
FLOWIN® je perfektné cvičenie s okamžitým účinkom a splní očakávania i tých najnáročnejších klientov.

FLOWIN® SPORT - pre domáce cvičenie

  • 1 x púzdro
  • 1 x hladká rolovateľná platňa
  • 2 x mäkká podložka pre nohy
  • 2 x mäkká podložka pre ruky
  • 1 x mäkká podložka pre kolená
  • 1 x DVD – 142 minút
  • 1 x manuál s cvikmi

Dodatočné parametre

Kategória: Iné
Záruka: 24 mesiacov

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: