Tejpování pevnými a pružnými tejpy

 
Zväčšiť
 
  • 1 z 4
Tejpování pevnými a pružnými tejpy - tejpovanie je jednou metód sportovnho lekárstva. Názov je odvodený z anglického pomenovania základného materiálu tejto metódy: páska - tape ( tejp ).
Dostupnosť Odoslanie 3-7 dní
Cena €10,82 bez DPH
€11,90
Kód tovaru 129495
Značka Knihy
Kategória Knihy
Záruka 24 mesiacov
 

Tejpovanie je jednou metód športového lekárstva. Názov je odvodený z anglického pomenovania základného materiálu tejto metódy: páska - tape ( tejp ). Jedná sa o metódu obväzovanie telesných partií, najčastejšie končatín, pomocou pevných a pružných lepiacich pások o rôznej šírke podľa veľkosti a umiestnenia tejpové aplikácie na telesné časti. Zmyslom týchto bandáží je spevnenie končatiny, na ktorú je tejp aplikovaný. Takto ošetrená časť tela je chránená pred deštruktívnymi zmenami a pritom nie je omezna vo svojej pohybovej funkcii.

Kinezio - tejpovanie sa používa k odbúravaniu bolesti vo svaloch i kĺboch ??a k zlepšeniu funkcie svalov, šliach a kĺbov, podporuje krvný a lymfatický obeh a má blahodarný vplyv na hojenie svalových ruptúr, ďalej stabilizuje kĺby, zlepšuje stav pooperačných jaziev a napomáha k zlepšeniu stavu po paréza. Výhodou tejto metódy je možnosť kombinácie jednotlivých aplikácií k odstráneniu bolestivých stavov, napríklad na ošetrenie lakťa pri epicondylitidě ( tenisovom lakti ) a podobne.

Autor: Stanislav Flandera

Počet strán: 118 strán

Ďalšie detaily: Viazaná väzba, Rozmer A4, Český jazyk

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: